?>
هاردباکس      buy telegram members      وام آزاد      فروش اقساطی خودرو      خودروبر      ویلا تهراندشت      دکتر فوق تخصص      داروخانه دکتر دیلی      سفارش طراحی سایت با وردپرس      درگاه پرداخت      *      سایت بازی      چت روم      فروشگاه اینترنتی برنا      فروش ویپ      آنرین انجین      خرید ماینر      -      +      neuralink      دکتر زنان مشهد      .      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      رپورتاژ آگهی      نظارت بر ساخت      فروش آنتی ویروس      خرید بازدید سایت      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
 جمعه جمعه .

جمعه

آيا ايمپلنت دندان باعث سرطان مي شود؟

آيا ايمپلنت دندان باعث سرطان مي شود؟

ايمپلنت دندان به عنوان بهترين روش براي جايگزيني دندان شناخته مي شود و اين درمان داراي بيشترين طول عمر و استحكام در بين ساير درمان هاي بي دنداني مي باشد. در اين درمان پايه اي كاملا سازگار با بدن از جنس تيتانيوم در درون فك قرار داده مي شود و اين پايه به استخوان فك جوش مي خورد. حال ممكن است برخي شايعاتي در مورد ايمپلنت شنيده باشيد و براي شما سوال شده باشد كه آيا ايمپلنت دندان باعث سرطان مي شود؟

آيا ايمپلنت دندان باعث سرطان مي شود؟

خير. اگر شك و ترديدي در مورد سرطانزا بودن ايمپلنت داريد بايد بگوييم كه اصلا نيازي به نگراني وجود ندارد. طبق مطالعات انجام شده ايمپلنت و كارسينوماي دهان هيچگونه رابطه اي با يك ديگر ندارند و طبق مطالعات انجام شده در آمريكا درصد اين احتمال ?.????? اعلام شده است و از آنجايي كه درصد اين اتفاق كمتر از حتي يك دهم درصد است ، اصلا احتياجي به نگراني وجود ندارد. براي كسب اطلاعات كامل درباره ايمپلنت و قيمت انواع برند هاي ايمپلنت مي توانيد به لينك زير مراجعه فرماييد.

قيمت ايمپلنت دندان

سرطان و ايمپلنت

به طور كلي قبل از انجام ايمپلنت دندان معاينات لازم ، بررسي عكس ها و سوابق پزشكي انجام مي شود و تمامي موارد عوارض احتمالي بررسي  مي شود و گزارش مي شود. گرچه احتمال اين موضوع بسيار پايين مي باشد اما به طور كلي در صورت سابقه احتمالي ضروري است كه پزشك خود را در جريان بگذاريد. عوامل مهمي كه در اين مورد بايد در نظر گرفته شود مصرف الكل و سيگار ، ژنتيك و سوابق است و اين موارد عوامل موثر و مهم در سرطان هاي دهاني است.

كارسينوماي دهان چيست ؟

كارسينوماي دهان به سرطان دهان در ناحيه هاي  زبان ، لثه ، كام سخت و كف دهان  ايجاد شود گفته ميشود و به آن oral cancer  گفته مي شود. به طور كلي اين نوع سرطان در افراد 40 سال به بالا ايجاد مي شود اما امروز در بين جوانان به علت استفاده از سيگار و تنباكو بالاتر رفته است.

مهم ترين عامل در كارسينوماي دهان مصرف بيش از اندازه الكل و دخانيات مي باشد كه بيش از ?? درصد از اين نوع سرطان به اين مورد مربوط مي شود. در ? درصد ديگر در كارسينوماي دهان عوامل ديگري همچون ژنتيك ، روش نادرست زندگي ،  عفونت و مشكلات دهان و دنداني مي باشد.

آيا سرطان مي توانيد از عوارض و خطرات ايمپلنت باشد ؟

طبق گفته هاي بالا اين مورد به طور كلي رد مي شود و ايمپلنت هاي دنداني خطري ايجاد نخواهند كرد. ايمپلنت هاي دنداني ساختار بسيار شبيهي به دندان هاي طبيعي دارند. در انجام ايمپلنت دنداني پايه هايي كاملا سازگار با بدن در درون استخوان فك قرار داده مي شوند و نقش ريشه دندان را ايفا مي كنند. اين پايه ها مانند ريشه دندان هاي طبيعي به استخوان فك جوش مي خورند.

پروتز يا روكش ايمپلنت نيز مانند تاج دندان مي باشند و بر روي پايه ايمپلنت به وسيله رابطي به نام اباتمنت قرار داده مي شود و ظاهري طبيعي نيز دارند.

براي به حداقلي رساندن اين ريسك چه مراقبت هايي ميتوان انجام داد ؟

عدم مصرف دخانيات و الكل بعد از انجام جراحي ايمپلنت

به طور كلي قطع مصرف الكل و دخانيات براي سلامتي شما مفيد است اما به طور كلي بعد از انجام جراحي ايمپلنت براي كاهش ريسك عفونت و شكست ايمپلنت بهتر است مصرف دخانيات و الكل را بعد از جراحي ايمپلنت تا دو هفته به طور كامل قطع كنيد و حتما اين موضوع را با پزشك خود در ميان بگذاريد.

انتخاب يك متخصص ايمپلنت خوب

متخصص ايمپلنت خوب در موفقيت ايمپلنت و كاهش عوارض احتمالي ايمپلنت مهم ترين نقش را ايفا مي كند. متخصص ايمپلنت ابتدا بايد تمامي سوابق پزشكي شما به خوبي بررسي كند و تمامي ريسك هاي با انجام درمان صحيح و موفق كاهش دهد و بهترين ايمپلنت در جهان را به شما معرفي كند.

رعايت كامل بهداشت دهان و دندان

رعايت بهداشت دهان و دندان حتي براي نگهداري از دندان هاي طبيعي و ايمپلنت ضروري است و همچنين براي كاهش ريسك عفونت و سرطان كاملا مهم و موثر است. همچنين بعد از جراحي ، آب نمك بعد از ايمپلنت نيز توصيه مي شود.

خطرات ايمپلنت دندان

ايمپلنت دندان يكي از درمان هاي بي دنداني مي باشد كه طبق صحبت هايي كه گفته شد ، تاكنون هنوز هيچ مدرك عملي در مورد اثبات سرطان زا بودن ايمپلنت ارائه نشده است و اين مطلب دروغ است. اما ايمپلنت دندان مانند هر درمان ديگري اگر درست انجام نشود ممكن است عوارضي داشته باشد.

بهترين راه براي كاهش تمامي عوارض ايمپلنت ، استفاده از برندهاي ايمپلنت با كيفيت و مراجعه به پيش يك متخصص ايمپلنت با تجربه است. اگر موارد بالا را در درمان ايمپلنت خود مدنظر قرار داده باشيد ، عوارض ايمپلنت شما به صفر نزديك مي شود.

شكست درمان ايمپلنت ( عفونت )

ايمپلنت هاي دنداني امروزه بيش از ?? درصد موفقيت درماني دارند و در عده نادري ممكن است شكست درمان ايمپلنت اتفاق بيفتد. علت ايمپلنت شكست مي تواند عدم استخوان كافي ، ديابت و مشكلات استخواني باشد كه دندانپزشك حتما قبل از انجام درمان اين نكات را بررسي و به شما اعلام مي كند. اما در موارد نادري ايمپلنت هاي دنداني ممكن است عفونت كنند و شما مجبور به درآوردن پايه داشته باشيد.

بروز حساسيت

اين اتفاق بسيار نادر است اما ممكن است در برخي از افراد ايجاد حساسيت با فلز تيتانيوم ايجاد شود. در اين موارد به پيش پزشك مراجعه مي كنيد و راهكار يا دستورالعمل لازم را خدمت شما اعلام مي كند.

ايمپلنت دندان خوبه يا نه ؟

همانطور كه گفته شد هيچ ارتباطي بين ايمپلنت و سرطان وجود ندارد و امروز موفقيت ايمپلنت هاي دنداني بالاي ?? درصد مي باشد. به طور كلي ايمپلنت دندان به نسبت ساير درمان هاي بي دنداني داراي مزاياي بسيار زيادي اعم از طول عمر بالا ، استحكام و …… است و اين درمان به دندان هاي جانبي شما نيز مانند بريج تغيير يا تراش وارد نخواهد كرد. همچنين ايمپلنت هاي دنداني از تحليل لثه و استخوان جلوگيري مي كنند.

هزينه ايمپلنت به نسبت قيمت بريج دندان بيشتر است اما به نسبت طول عمر و تمام مزاياي كه دارد ، اين درمان كاملا ارزشش را دارد و اگر شما از برندهاي ايمپلنت با كيفيت استفاده و به پيش يك دكتر متخصص ايمپلنت حرفه اي مراجعه كنيد ، امكان ايجاد عوارض به صفر در نزديك مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۰۴:۱۰ توسط:دلِ ويرانه موضوع:

بازار فاركس چيست؟

بازار فاركس چيست؟

 

 

بازار فاركس چيست؟ بزرگترين بازار مالي دنيا بازار فاركس هست كه روزانه تيلياردها دلار پول در آن بازار جابه جا ميشود و افراد زيادي به موفقيت ميرسند. شما ميدانيد اين بازار چيست؟

امروزه در سراسر دنيا بازارهاي مالي فوق العاده و مدرني ايجاده شده است كه پتانسيل درآمدزايي خارق العاده اي دارند. به عنوان مثال روزانه حجم مالي بازار بورس آمريكا تقريبا صدميليون دلار است كه عدد سرسام آوري هست و به راحتي ميتواند اقتصاد چند كشور را زير و رو كند. اما بازارهاي مالي انواع مختلفي دارند كه همه آن ها فوق العاده هستند و زندگي ميليون ها انسان را در طول تاريخ زير و رو كردند. به طور كلي امروز دو نوع بازار مالي وجود دارد:

 

    بازارهاي سنتي

    بازارهاي جديد و مشتقه

 

بازار هاي سنتي كاملا مشخص هستند و در آمريكا بازار بورس و اوراق قرضه به عنوان بازار سنتي شناخته ميشود و حجم بسيار زيادي دارد. در حدي كه تقريبا تمامي مردم آمريكا در اين بازارها سرمايه گذاري ميكنند و پول زيادي رو جا به جا ميكنند. اگر دوست داريد راجع به اينكه اين بازار سنتي بورس چگونه به وجود آمده حتما به لينك زير سري بزنيد تا اطلاعات جذاب و كاملي راجع به اينكه چي شد كه بازار سهام به وجود آمد را ربه دست آوريد. اما بازارهاي نوظهور كه بازار مشتقه نوعي از اين بازارها هستند چيستند و چگونه به وجود آمدند؟

بازار فاركس چيست؟

 

اگه براتون سواله كه بازار فاركس چيست و در بازار فاركس چه چيزهايي معامله ميشوند، حتما اين قسمت خيلي به درد شما ميخورد. ساليان دور و دراز كه بازارهاي بورس ايجاد شدند، سپس بعد از آن ها بازارهاي آتي،  CFD و فاركس از بازارهاي سنتي الگو گرفتند و بازارهاي جديدي در دنيا به وجود آمد كه امروزه همه اونا رو به عنوان بازار فاركس ميشناسند.

 

 

اما همه اين ها فاركس نيستند؟ آموزش فاركس يعني چه؟

كارگزاري هاي فاركس هنگامي كه ميخواهند شركت خود را معرفي كنند ميگويند كه ما كارگزاري فاركس هستيم و تمامي جفت ارزها، سهام هاي آمريكا، ارزهاي ديجيتال، طلا، نفت ، شاخص هاي بورس و هزاران دارايي ديگر را داريم  و شما ميتوانيد آن ها را معامله كنيد.

https://llk.dk/2ppr38

http://s.ecmaps.de/Q0M6c

https://cutt.ly/IAoqfPs

 

بله اين ها تمام چيزي هست كه شما ميتوانيد در يك كارگزاري فاركس معامله كنيد، اما الزاما همه اين ها بازار فاركس نيستند. چرا؟ بازار فاركس مخفف كلمه Foreign exchange  يا تبادل ارز خارجي هست كه به صورت Forex  نوشته ميشود. در اين بازار ما برابري ارزهاي مختلف را ميتوانيم در برابر هم معامله كنيم.

 

چگونه؟

 

براي مثال فرض كنيد كه شما 100000 يورو داريد و ميخواهيد آن را به دلار تبديل كنيد. در ازاي هر يك يورو شما چه قدر بهتان دلار ميدهند؟ بله ما نياز به يك نرخ تبديل و يا Exchange rate  داريم.

نرخ تبديل يا Exchange rate چيست؟

 

نرخ تبديل يورو به دلار به شما ميگويد كه در ازاي هر يك يورويي كه شما داريد، 1.13 دلار به شما تعلق ميگيرد.

Exchange rate EUR/USD= 1.13

Each 1 euro= 1.13$

 

نرخ تبديل يورو به دلار به شما ميگويد كه در ازاي هر يك يورويي كه شما داريد، 1.13 دلار به شما تعلق ميگيرد.

Exchange rate EUR/USD= 1.13

Each 1 euro= 1.13$

اين بدان معناست كه شما 100،000 يوروتان را مي‌توانيد با 113،000 دلار تعويض كنيد. و اين است بازار فاركس. بازاري است كه شما مي‌توانيد در آن تمامي برابري ارزهاي مختلف را دربرابر هم معامله كنيد. در ادامه بيشتر راجع به اينكه فاركس چيست و چگونه ميتوانيم در آن معامله كنيم و سود كنيم و ثروتمند شويم توضيح ميدهيم؟

منبع :  https://itbfx.com 

 

https://social.msdn.microsoft.com/profile/marthameyer4/

https://nikotahlil.wordpress.com/

https://old.reddit.com/r/business/comments/t511hb/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3/

https://myspace.com/marthameyer4

https://unsplash.com/@marthameyer4

https://www.liveinternet.ru/stat/nikotahlil.com/

https://www.pinterest.com/marthameyer4/_saved/

https://www.behance.net/marthameyer

https://disqus.com/by/marthameyer4/about/

https://en.gravatar.com/nikotahlil

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۵۹:۱۳ توسط:دلِ ويرانه موضوع:

معرفي سايت دانلود رايانه كمك

s6_xa3j.jpg

امروزه با پيشرفت تكنولوژي بيشتر كارهاي روزمره ما با كامپيوتر و تلفن هاي هوشمند انجام ميشود و براي بهره وري بيشتر از ديوايس خود لازم است از برنامه و اپليكيشن هاي مخصوصي استفاده كنيم. خوشبختانه به دليل فراگير شدن اينترنت در كشور ما وبسايت هاي بسياري وجود دارند كه در زمينه دانلود نرم افزار كامپيوتر و گوشي فعاليت ميكنند. اما زمان استفاده از اين وبسايت ها ممكن است اين سوال در ذهن شما پيش بيآيد كه كدام يكي از آنها بهترين نرم افزار ها را به كاربران خود ارائه مي‌دهند؟

كدام يك بروزترين نرم افزار هاي كامپيوتر و تلفن همراه را دارند؟

از كدام سايت ميتوان نرم افزار هاي سالم و بدون مشكل را دريافت كرد؟

سايت دانلود رايانه كمك، يكي از بهترين سايت هاي دانلود برنامه كامپيوتر و گوشي است كه هميشه بهترين نرم افزار ها را به كاربران ارائه ميدهد. در اين سايت دسته بندي هاي مختلفي نظير (دانلود درايور، دانلود ويندوز ، دانلود برنامه بكاپ گيري، دانلود آفيس و...) قرار داده شده است كه در هر كدام بهترين و بروزترين نرم افزار هاي قرار داده شده تا كاربران بتوانند در كمترن زمان به آنها دسترسي داشته باشند.

 

معرفي كامل نرم افزار هاي ضروري كامپيوتر

امروزه بيشتر استفاده ما از كامپيوتر محدود به نرم افزار هاي ميشود كه بر روي ديوايس خود آنها را  نصب كرده ايم. به همين دليل براي بهره مند شدن از امكانات درون كامپيوتر خود نياز به دانلود نرم افزار هاي كامپيوتري هستيم كه امكان نصب آنها بر روي دستگاه ما وجود دارد.

سايت دانلود رايانه كمك با محوريت جمع آوري تمام برنامه هاي پركاربرد كامپيوتر و تلفن همراه در آنچه كه نصب آن بر روي ديوايس ضروري است، كاربران در يك سايت به هر نرم افزاري و اپليكيشن كه براي كاركرد بهتر ديوايس خود لازم دارند دسترسي داشته و بتوانند در كمترين زمان ممكن برنامه را دانلود و نصب كنند.

بنابراين مي‌توانيد با سايت رايانه كمك به دانلود نرم افزارهاي پركاربرد كامپيوتر و تلفن همراه اقدام كرده و بر روي ديوايس خود نصب كنيد.

 

دانلود درايور كامپيوتر و پرينتر

همچين مي‌توانيد درايور هاي كامپيوتر و پرينتر خود را از سايت دانلود رايانه كمك دريافت كنيد.

همانطور كه مي‌دانيد قطعات سخت افزاي براي كارايي درست نياز به دايور دارند تا بتوانند اطلاعات را به درستي از ساير قطعات دريافت كرده و به قطعه ديگري منتقل كنند. به همين دليل هر قطعه سخت افزاري نياز به درايور دارد. از طرف ديگر هر قطعه درايور مخصوص به خود را دارد، مثلا درايور كارت گرافيك با درايور مادربرود يا درايور كارت صدا متفاوت است. همچنين اين موضوع در دانلود درايور هاي پرينتر هم صدق ميكند و هر پرينتر نيازمند درايور مخصوص به خود است.

در سايت دانلود رايانه كمك نرمافزار درايور كامپيوتر و انواع داريور پرينتر هاي مختلف قرار داده شده است تا كاربران بتوانند در كمترين زمان ممكن به دانلود و نصب درايور كامپيوتر يا پرينتر خود اقدام كنند.

تيم كارشناسان فني رايانه كمك براي راحتي كار كاربران نرم افزارهاي نصب درايور به صورت آنلاين و حتي آفلاين را در سايت رايانه دانلود قرار داده اند تا بتوانيد متناسب با ديوايس خود به دانلود درايور لپ تاپ  و پرينتر خود اقدام كنيد.

براي دانلود درايور كامپيوتر و لپ تاپ نرم افزار هاي مختلفي مانند (driverpack solution و... ) در دسته بندي بهترين برنامه هاي دانلود درايور كامپيوتر  و براي دريافت درايور هاي پرينتر دسته بندي ديگري به نام "دانلود درايور هاي پرينتر" در سايت 71398 رايانه كمك قرار گرفته كه ميتوانيد از آنها استفاده كنيد.

 

دانلود بازي كامپيوتري و گوشي

يكي ديگر از خدمات سايت دانلود رايانه كمك ميتوان به دانلود جديد ترين بازي هاي كامپيوتري و تلفن همراه اشاره كرد. تيم فني رايانه كمك هميشه سعي ميكند بازي هاي كامپيوتري و گوشي را براي كاربران قرار دهند تا كاربراني كه گيمر هستند امكان دانلود بازي با لينك مستقيم را داشته باشند.

بنابراين در صورتي كه به بازي هاي ويديويي علاقه داريد پيشنهاد ما اين است كه وارد درسته بندي بازي سايت دانلود رايانه كمك شده و بازي مورد نظر خود را دانلود و به نصب آن اقدام كنيد.

بازي هاي نظير death stranding و pes 2022 كه از پرطرفدارترين بازي هاي ويديويي محسوب مي شوند هم اكنون در سايت دانلود به صورت رايگان و به روز در اختيار كاربران رايانه كمك قرار داده شده استخوشبختانه تمام نسخه بازي هاي قرار داده شده، همراه با راهنماي نصب بوده و ورژن جديد آن بر روي سايت قرار داده شده است.

 

 

 

رفع ايرادات بازي كامپيوتري به صورت آنلاين

علاوه بر دانلود بازي از سايت دانلود رايانه كمك اين امكان وجود دارد تا مشكلات بازي هاي ويديويي خود را با كارشناسان ما در ميان گذاشته و ايرادادت آنها را رفع كنيد.

يكي از مشكلات هر گيمري پس از دانلود چند ده گيگ فايل پس از نصب با مشكلاتي مانند (اجرا نشدن بازي، بيرون پريدن از بازي، لگ و افت فريم و...) روبرو شود در چنين مواقعي بهترين كار اين است كه يك فردي كه تسلط بالايي در رفع اورر هاي بازي دارد سريع بازي را بررسي كرده و مشكل آن را رفع كند.

خوشبختانه شركت رايانه كمك بخش مخصوصي براي رفع مشكلات و ارور هاي شايع راه اندازي كرده كه گيمر ها ميتوانند ايرادات بازي خود را با كارشناسان رايانه كمك در ميان گذاشته و مشاوره كامپيوتري رايگان دريافت كنند. براي اين كار ميتوانيد از بخش "رفع تمام ارور هاي بازي" با ما در ارتباط باشيد.

 

رفع مشكلات بازي با مشاوره كامپيوتري

علاوه بر بخش رفع مشكلات بازي كامپيوتري كه در قسمت بالا گفته شد كاربران ميتوانند براي رفع ايردات و مشكلات بازي ويديويي خود مشاوره تخصصي از كارشناسان رايانه كمك دريافت كنند.

فرايند حل مشكل بازي يك فرايند تخصصي است و لازم است فردي كه به رفع ارور بازي اقدام ميكند به صورت تخصصي با انواع ارور و كد خطا بازي ها ويديويي آشنا بوده و بتوانند در كمترين زمان ممكن مشكل را شناسايي و به رفع آن اقدام كند.

البته توجه داشته باشيد كه خدمات مشاوره تلفني رايانه كمك فقط براي حل ارور هاي بازي نيست بلكه رايانه كمك كارشناسان متخصص در زمينه (رفع مشكلات كامپيوتر، گوشي، پرينتر، شبكه، اينترنت و...) دارا است كه با فرايند رفع مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري آشنا بوده و ميتوانند در كمترين زمان مشكل را شناسايي و به رفع آن اقدام كنند.

براي بهره مند شدن كاربران از اين خدمات تنها كافي است با شماره هاي 9099071540 و 0217129 تماس گرفته تا به كارشناسان حرفه اي كامپيوتر و گوشي متصل شده و مشكل خود را با آنها در ميان بگذارند.

 

 

 

مطالب آموزشي كامپيوتري و موبايل در وبلاگ رايانه كمك

و در آخر لازم است به مقالات آموزشي سايت دانلود رايانه كمك اشاره كنيم كه تيم محتوايي آنها هر روزه تلاش ميكند تا متناسب با مشكلات روز كاربران، محتوا تصويري و متني توليد كنند.

در سايت دانلود نرم افزار رايانه كمك بيش از 200 مقاله آموزش در موضوعات (مطالب بازي، مطالب سخت افزار كامپيوتر، مقالات ارز ديجيتال و...) به صورت روزانه قرار داده شده است كه كاربران با توجه آنها ميتوانند فرايند رفع مشكلات كامپيوتري خودشان را رفع كنند.

بنابراين پيشنهاد ميشود در صورتي كه به موضوعات علم كامپيوتر علاقه داريد و ميخواهيد هر روزه روش هاي رفع ارور هاي كامپيوتري و مشكلات تلفن همراه را فرا بگيريد، نگاهي به بخش مقالات سايت 71398 داشته باشيد.

 

جمع بندي

به طور كلي رايانه كمك هميشه سعي دارد كه با ارائه خدمات مختلف در حوزه تكنولوژي، مجموعه را فراهم آورد تا اگر كاربران ايراني با مشكلي در كامپيوتر و تلفن همراه روبرو شدند بتوانند از خدمات مختلف وب سايت دانلود رايانه كمك استفاده كرده و ايرادات خود را رفع كنند.

بنابراين ميتوانيد از تمام خدماتي كه در اين مقاله از سايت رايانه كمك گفته شد استفاده كرده و از آنها بهره مند شويد.

منبع : www.rayanehkomak.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۳۹:۱۷ توسط:دلِ ويرانه موضوع: