?>
بروز ترین      ماه 360      -      مجله تهران نو      مجله نارمک      مجله فانوس فکر      مجله ارژنگ      -      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
مشاوره حقوقي خانواده جمعه جمعه .

جمعه

مشاوره حقوقي خانواده

مشاوره حقوقي خانواده

اين موضوع به لحاظ پيوند با خانواده كه تمامي ما از بدو تولد در آن رشد يافته ايم و كثرت خانوارها جزو شاخه هاي اصلي است و دادگاه هاي خانواده هم از جمله دادگاه هايي است كه راهروهاي پر ترافيكي را از حيث تعدد و كثرت مراجعان به خود مي بيند ، تمامي اينها به عنوان پيش درآمدي براي معرفي مشاوره خانواده گفته شد در مشاوره خانواده شما به مدد وكيلي كه از چم و خم قوانين حقوقي به خوبي آگاهي است، از ميان برهايي براي رسيدن به حقوققتان استفاده مي نمايد، شكايت خود را به نحو صحيحي مطرح مي نمائيد و از هر گونه اجحافي كه به سبب جهل به قاون ممكن است برايتان به وجود آيد خلاصي مي يابيد . چه بسا به لطف اين مشاوره ها قبل از طي مرحله اي طولاني از راه ديگري براي مطالبه حقتان اقدام نميائيد. اينكه چطور و چگونه در حقوق خانواده اقدام نمائيد تماما در مشاوره گره گشايي مي شود .


حقوق خانواده در برگيرنده چه مسائلي است ؟

يكي از شاخه هاي اصلي و مهم در حقوق به خانواده مي پرازد، اما سئوال اينجاست حقوق خانواده دقيقا در برگيرنده چه مسائلي است، در حقوق خانواده همانگونه كه از نام آن پيداست به مسائل خانواده پرداخته مي شود كه از لحاظ حقوقي اثري بر آن مترتب است.

هر موضوعي كه از خانواده بر آمده و يك سر آن به خانواده پيوند داشته باشد در اين شاخه از حقوق جاي دارد، بالطبع خانواده به واسطه ازدواج شكل ميگيرد، تكاليفي چون حضانت، نفقه، مهريه و ارت المثل را ايجاد مي نمايد و در نهايت هم با طلاق خاتمه مي يابد، ولي بر تمامي اين موارد از نظر حقوقي آثاري مترتب است بنابراين مي توان اينگونه جمع بندي كرد، حقوق خانواده در بر گيرنده مسائل ازدواج، طلاق، مهريه، نفقه، حضانت و اجرت المثل مي باشد.

معرفي مدير گروه مشاوره حقوقي خانواده

سركار خانم يسنا سبزي زاد

سوابق كارى مهم :

 • مدير شركت كاوه مبدل
 • مدير شركت نگه دار صنعت
 • مشاور حقوقى شركت مپناتوكا
 • مشاور حقوقى شركت مپنا مكو
 • مشاور حقوقى شركت هوربيگر اتريش
 • مشاور حقوقى شركت هوربيگر كيش
 • مشاور حقوقى بيمه ايران
 • مشاور حقوقى شركت هاى نفت، گاز ، پتروشيمى
 • عضو هيئت اختلاف اداره كار
 • عضو هيئت مديره شيمى داروى پارس

داراى مدارك رسمى از

 • ادارات بازرگانى
 • صنايع و معادن ايران
 • گمرك جمهورى اسلامى ايران

 


مشاور حقوقي خانواده كيست؟

مشاوران حقوقي، وكلاي مجرب دادگستري يا كارشناسان حقوقي هستند كه با علم و اطلاع دقيق از قوانين مي‌‌توانند روال دادخواهي شما را تسريع بخشند و شما را با توجه به خواسته‌تان به بهترين شيوه ممكن هدايت نمايند و از اشتباهات احتمالي بر حذر دارند .

اين مشاوران در خدمت شما هستند تا اصطلاحات و مفاهيم ناآشنا را كه يكي از معظلات اساسي مراجعين به مراجع قانوني است، به شيوه اي قابل درك تشريح نمايند يا در صورتي كه قصد تنظيم دادخواست يا دفاع داريد، شيوه تنظيم آن را گام به گام ارائه دهند، حتي در صورت تمايل به مصالحه با طرف دعوي نيز شيوه مصالحه اصولي را به شما يادآور مي‌شوند و در نهايت شما را به سوي احقاق حقتان با كمترين دردسر و بيشترين دستاورد هدايت مي‌نمايند.

 

 

3pj_s7.png

چند نوع طلاق داريم ؟

طلاق بر دو نوع رجعي و بائن تقسيم مي شود، كه در زير به بررسي مفهوم و تفاوت اين دو نوع طلاق خواهيم پرداخت:

?-طلاق رجعي

در طلاق رجعي مرد اين اختيار را دارد كه پس از طلاق زوجه در ايام عده به زن رجوع نمايد، به همين سبب هم عنوان رجعي براي اين طلاق انتخاب شده كه از رجوع به معني بازگشت مي آيد.

عده به مدت معيني اطلاق مي گردد كه براساس شرع در آن ايام زن اجازه ازدواج مجدد ندارد و فلسفه آن به منظور حصول اطمينان از عدم بارداري زوجه از همسر سابق و احترام به رابطه زناشويي است، البته زمان عده براي زنان باردار تا وضع حمل ادامه دار خواهد بود.

?- طلاق بائن

نوع ديگري از طلاق بائن است كه در آن حق طلاق با مرد بوده با اين تفاوت كه در اين نوع از طلاق مرد اجازه رجوع ندارد، البته طلاق بائن منوط به تحقق شروط زير مي باشد:

 • طلاق در زمان دوشيزگي و باكره بودن زن انجام شود.
 • زن در زمان طلاق يائسه باشد.
 • درخواست طلاق از طرف زن به علت كراهت و تنفر از همسر و زندگي مشترك با او كه درقبال طلاق مقدار يا كل مهريه خود را ببخشد كه البته به اين نوع از طلاق خلعي بائن مي گويند .
 • طلاق پس از سه بار وصلت متوالي به اين معني كه زن و شوهر سه بار ازدواج يا رجوع كرده اند و طلاق گرفته اند.
 • عسر و حرج هم اجازه رجوع را از مرد گرفته و به اين معني است كه در زندگي شرايطي ايجاد گردد كه زن در سختي و مشقت قرار گيرد و امكان يا تحمل زندگي مشترك را نداشته باشد.

 

چطور مي توانم در كوتاه ترين زمان ممكن طلاقم را بگيرم ؟

شاخه‌اي از حقوق مدني به خانواده مربوط مي‌شود كه بحث‌هاي مربوط به طلاق هم جزء اين دسته است، اگر كارتان به دادگاه خانواده افتاده باشد مطمئنن مي‌دانيد كه در حال حاضر جمعيت عمده راهروهاي اين دادگاه ها را متقاضيان طلاق پر كرده‌اند، مهريه، نفقه، اجرت‌المثل هم كه عموما از بحث‌هاي پيراموني و حاشيه‌اي طلاق هستند، در دادگاه‌هاي خانواده رسيدگي مي‌شوند، روال پيگيري‌هاي مربوط به طلاق بدون كمك و مشاوره وكيل مي‌تواند،  بسيار طولاني و زمانبر باشد به گونه اي كه بسياري را از طلاق منصرف كرده و به ناچار با طلاق عاطفي به زندگي در شرايط دشوار ادامه مي دهند و برخي هم در بلاتكليفي امورات خود را مي‌گذرانند و هر روز پله هاي دادگاه خانواده را بالا و پايين مي‌كنند.

دريافت مشاوره بصورت ??ساعته

 

مشاوره با آشنايان ممنوع

مشاور بايد بي طرف باشد تا در حين ارائه نظرات مشورتي خود درگير احساسات متعصبانه نگردد يا به قدري بر روي احساسات خود كنترل داشته باشد كه بي طرفانه ترين راه حل ها را صرف نظر از احساساتش ارائه دهد، به علت همين جانب گيري مشاوره با خانواده و دوستان گاها به دامن زدن مشكلات مي انجامد.

 

هزينه مشاوره حقوقي خانواده

در هر تماسي كه با مشاوران خانواده داريد بابت هر دقيقه تماس ???? تومان هزينه پرداخت مي نمائيد، در يك حساب سر انگشتي مي توان مقرون به صرفه بودن اين مشاوره ها را در مقايسه با مشاوره هاي حضوري دريافت، با اين تفاوت كه در مشاوره هاي غير حضوري خبري از دردسرهاي معمول مشاوره حضوري همچون پيداكردن وكيل حاذق، تعيين وقت و حضور نزد وكيل نيست، با در نظر گرفتن تمامي جوانب تماس با مشاوران تلفني معامله اي دو سر سود به شمار مي رود كه علاوه بر صرفه جويي در هزينه بيشترين اطلاعات را در كمترين زمان ممكن در اختيارتان قرار مي دهد.

 

مشاوره خانواده حقوقي و آشنايي با انواع مهريه

مهريه داراي انواع گوناگوني است ولي آنچه اغلب با آن آشنايي دارند مهر المسمي، يعني مهريه است كه در زمان عقد مشخص مي گردد، نگاهي به انواع مهريه و شرايط تعلق آن مي اندازيم:

مهرالمسمى: مهريه اى است كه در زمان عقد مشخص مي گردد.

مهرالمثل: مهريه اي است كه پس از وقوع نزديكي به زن تعلق مي گيرد و مبناي تعيين آن مواردي چون شرافت خانوادگي، ساير ويژگي ها، صفات و وضعيت او نسبت به اقاران و اقاراب او و همچنين عرف محل است، البته وقوع طلاق قبل از تعيين مهر و بعد از نزديكى زن را مستحق دريافت مهرالمثل مى نمايد.

مهرالمتعه: چنانچه ميزان مهريه در عقد مشخص نگرديده باشد و مرد پيش از تعيين مهريه و نزديكي زن را طلاق دهد، زن حق دريافت مهرالمتعه را داراست، البته اين نوع مهريه برخلاف مهرالمثل متناسب با وضعيت مالي مرد تعيين مي گردد .

مهرالسنه: مقدار اين مهريه برابر با ?/2?2 مثقال پول نقره مسكوك است.

مفوضه البضع: در شرايطي اين مهريه به زن تعلق مي گيرد كه در نكاح دائم مهريه اي تعيين نگرديده يا شرط عدم مهريه تعيين گرديده باشد.

مفوضه المهر: اين نوع مهريه براي زماني است كه در نكاح دائم تعيين مهريه به اختيار شوهر يا شخص ثالث گذارده شده باشد.

 

در مورد مشاوره حقوقي خانواده، آيا مي دانستيد؟؟؟

اگر شوهر منزلي را مطابق شئونات زن تهيه نمايد ولي سكونت در آن با احتمال ضرر و زيان شرافتي يا آزار و اذيت جسمي براي زن همراه باشد، خروج زوجه از آنجا، عدم اطاعت و نشوز نبوده و تا زمان رفع مشكل به زن نفقه تعلق مي گيرد.

در فاصله ميان عقد و انجام ازدواج، نفقه‌‌اي به زن تعلق نمي‌‌گيرد مگر اينكه زن براي شروع زندگي اعلام آمادگي كند، ولي مرد از بردن همسرش خودداري نمايد، در اين صورت زن مستحق دريافت نفقه مي‌‌باشد.

در صورت عدم پرداخت نفقه از جانب شوهر، زن حق شكايت كيفري و حقوقي را با هم داراست.

نفقه مربوط به زمان حال از طريق شكايت كيفري قابل پيگيري و نفقه زمان گذشته از طريق دادخواست حقوقي قابل مطالبه است.

زني كه بعد از عقد، شروع به زندگي زناشويي نمايد، ولي رفتن به منزل شوهرش را منوط به پرداخت مهريه نمايد، مستحق دريافت نفقه است.

اگر شوهر استطاعت مالي داشته و با وجود تمكين زوجه اش نفقه وي را ندهد يا از پرداخت نفقه ساير اشخاص واجب النفقه خودداري نمايد، مشمول مجازات حبس از ? ماه و ? روز تا ? ماه مي شود.

در زمان عده طلاق رجعي كه ? ماه و ?? روز پس از ثبت طلاق مي‌‌باشد مرد مكلف به پرداخت نفقه همسرش مي‌‌باشد.

در صورت طلاق به علت عدم تمكين زن، در زمان عده نفقه اي به زوجه تعلق نمي گيرد مگر آنكه در تمكين شوهر قرار گيرد.

حضانت والدين بر فرزندان خود در خصوص فرزند دختر تا ? سال قمري و فرزند پسرتا ?? سال قمري است.

در حضانت فرزندان، دختر پس از اتمام سن ? سالگي و پسر پس از اتمام سن ?? سالگي مختار است، محل زندگي خود را نزد پدر يا مادر انتخاب نمايد.

پدر يا مادري كه حضانت فرزند به آنها داده شده، حق ندارند طفل را از محل زندگي خود به محلي ديگر يا خارج از كشور ببرند مگر با كسب اجازه از دادگاه.

مادر نمي تواند در قبال حضانت فرزندان مطالبه اجرت نمايد ولي نفقه فرزندان بر عهده پدر و پس از آن جد پدري است.

پس از اتمام مدت حضانت چنانچه كسي كه حق حضانت با او بوده از دادن طفل به شخصي كه قانونا حق مطالبه طفل را دارد خوداري نمايد، به حبس از? تا ? ماه يا جزاي نقدي از يك ميليون و پانصد هزار تا سه ميليون ريال محكوم خواهد شد.

 

ماموريت آرموو در مشاوره حقوقي خانواده

لحظات تلخ و شيرين جزئي از ماهيت زندگي بوده و مواجه شدن با برخي از اتفاقات نااميد كننده اجتناب ناپذير است، پس از ازدواج و تشكيل خانواده براساس چارچوبي كه قانون براي اين روابط تعيين نموده است، زن و شوهر مكلف به رعايت تكاليفي نسبت به يكديگر مي گردند كه اغلب افراد نسبت به اين تكاليف و آثار قانوني مترتب بر آن آشنايي ندارند و در صورت بروز مشكل در روابطشان چشمشان به روي برخي از حقايق آشنا مي گردد، شمار مشكلات برآمده از روابط به قدري وسيع است كه مشاوره خانواده را به عنوان اولين اولويت در مشاوره هاي حقوقي آرموو برگزيديم .

پس اگر نمي دانيد واكنش صحيح به شرايط پيش آمده برايتان چيست، چگونه مشكلتان را رفع نمائيد و نسبت به شرايط حقوقي و آثار احتمالي آن آگاهي كافي نداريد از راه هاي ارتباطي زير با مشاوران آرموو تماس حاصل نموده و به جاي صرف هزينه و وقت بسيار در دادگاه ها با اندكي افزايش آگاهي از حق و حقوق خودتان به سادگي دفاع نمائيد:

تماس با مشاوران حقوقي خانواده آرموو

دانلود اپليكيشن آرموو

 

منبع: https://www.armoo.co/legal-family-advice/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۴۲:۲۲ توسط:دلِ ويرانه موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :